top of page

Hakkımızda

YAY.png

DÜNYANIN EN İYİ
DİSTRİBÜTÖRÜ

Auton’un bu başarısının temelinde taviz vermeden uyguladığı sistem ve konsept yatmaktadır. Sistem şu esaslara dayanır:

 

• Hizmet Sunum Kalitesi

• Şeffaf Fiyat Politikası 

• Kalite Standartıları 

• Kurumsal Kimliği

• İşletme Standartları 

• İnovasyon

IMG_2928.jpg
SONAX SUM Award Auton ödül sertifika 2008.jpg
WhatsApp Image 2021-06-10 at 12.01.00.jpeg
türkiye-bayi-haritası.png

Kurumsal

 

Auton Otomotiv San. Tic. A.Ş. 1999 yılında otomobil severlerin araçları için ihtiyaç duydukları temizlik, bakım ve koruma ürünlerini sunmak, bunlara ilişkin uygulama hizmetlerinde faaliyet göstermek üzere bir aile şirketi olarak kuruldu.

 

2000 yılında kurumsal yapılanması ve organizasyonunu oluşturan şirket aynı yıl bu alanda dünyanın en köklü, en kaliteli ve en büyük firmalarından biri olan SONAX GmbH’nin Türkiye, Azerbaycan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin genel distribütörlüğünü aldı.

 

Auton Otomotiv’in 2003 yılında başlattığı, SUM (Sonax Uygulama Merkezi) projesi ile araç temizlik, bakım ve koruma hizmetlerinin Alman standartlarında sunulduğu, profesyonel eğitimli personellerin çalıştığı, kaliteli hizmet ve müşteri memnuniyeti prensiplerinin esas alındığı modern Sonax Uygulama Merkezlerini müşterilerin hizmetine sunmak üzere başladı.

Auton Otomotiv bu projeye genel yoğun ilgi ve talep üzerine bugün Türkiye genelinde 75'i bulan Sonax Uygulama Merkezi ile Türkiye’deki car care (araç temizlik, bakım ve koruma)  sektörünün kurucusu olmuştur.

Aynı yıl kendisinin geliştirdiği SONAX Uygulama Merkezi Konsepti projesi kapsamında araç temizlik, bakım ve koruma hizmetlerinin Alman standartlarına göre sunulduğu SONAX Profesyonel car care uygulama merkezi bayiliğini Türkiye’ de hayata geçirdi ve 10 yıl gibi kısa bir sürede 75 bayi’ye ulaşarak büyük bir başarı elde etti. Bu başarı sayesinde SONAX Almanya GmbH tarafından 2007 yılında, SONAX’ın Dünya’daki 103 distribütörü arasında, birincilikle ödüllendirildi.

Bugün Türkiye genelinde Marmara, Karadeniz, Orta Anadolu ve Ege, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge bayileri, yüze yakın zincir market satış noktası, yüzlerce benzin istasyonundan oluşan ürün dağıtım ağı ve Sonax Uygulama Merkezleri ile Auton A.Ş., kurumsal yapısı, profesyonel ekibi, hızlı karar alma yeteneği ve mükemmeliyetçi yaklaşımının yanı sıra çalışanları, bayileri ve müşterilerinin memnuniyetinden doğan sinerji ile büyümesini sürdürmektedir.

> Geleceğinize yatırım yapmak ister misiniz?

bottom of page